دامنه چیست

دامنه یا آدرسی که در بالای مرورگر نمایش داده می شود از چند بخش تشکیل شده است : پروتکل، نام دامنه و پسوند

نام دامنه از عوامل کلیدی در موفقیت یک وب سایت به حساب میاد و همچنین اولین چیزی است که به چشم کاربر میاد پس در انتخاب نام دامنه یا سایتتون دقت لازم را داشته باشید.

نام دامنه متمایز و خلاقانه با قابلیت برندسازی داشته باشید و میتونید از کلمات کلیدی استفاده کنید.  ضمن اینکه بهتر هست در رابطه با فعالیت کسب و کارتان هم باشد . این کار باعث می شود در موتور های جستجو خیلی سریع تر از رقیبان خود سبقت بگیرید.

از کاراکترهای اضافه در نام دامنه استفاده نکنید. حتی الامکان ساده، کوتاه و تلفظ راحت باشد که در عین رساندن مفهوم در ذهن به یادگار بماند و به راحتی نوشته شود. پس در انتخاب نام دامنه عجله نکنید.

سعی کنید از نام دامنه با هر دو پسوند com و ir استفاده کنید.

 

هاست چیست

هاست به فضایی گفته می شود که در آن اطلاعات و فایل های سایت بارگذاری می شوند. برای حضور در فضای مجازی علاوه بر خرید هاست نیاز به طراحی سایت هم دارید.

انواع هاست

هاست اشتراکی که از جمله ارزان ترین نوع هاست است که در آن شرکت هاستینگ یک سرور با منابع محدود را بین کابران وب سایت ها به اشتراک می گذارد.

هاست vps که کل سرور متعلق به شما خواهد بود و امکان سفارشی کردن سایت وجود دارد. در این هاست باید سیستم عامل، مقدار حافظه مشخص و نوع پردازشگر سرور را انتخاب کنید.

هاست ابری که شبیه به هاست vps است با این تفاوت که هاست ابری مقاومت بیشتری در مقابل مشکلات امنیتی دارند. در حال حاضر شرکت هایی که از vps استفاده می کردند به استفاده از هاست ابری روی آوردند.